• Idź do treści
 • Idź do menu
 • Idź do wyszukiwarki
 • Książki

  Najpiękniejsi są kochankowie · 10. maja 2008, 01:20

  Najpiękniejsi są kochankowie
  ZAMAWIAM!

  Nowa edycja, tylko dla kochanków. Dwanaście opowiadań, w tym 8 z poprzedniego tomu pt. “Odpoczynek Casanovy” plus cztery premierowe opowiadania: “Paczka Lightów”, “Ava i Frank”, “Ciężarówka”, “Kobieta w Malinowym Szlafroku”. Z każdego z nich możnaby zrobić doskonały film. O samotności, egoiźmie w uczuciach, niszczącej namiętności.

  Ta książka ukazała się w czerwcu 2007r. Nakład wyczerpany!

  Dla niecierpliwych – do ściągnięcia opowiadania: Paczka Lightów oraz Kobieta w Malinowym Szlafroku

  cena wraz z przesyłką priorytetem i autografem (kraj) – 85 PLN
  cena wraz z przesyłką priorytetemi autografem (zagranica) – 90 PLN

  — Krzysztof Logan Tomaszewski

  Skomentuj

  1. szanowny Panie

   Bardzo utkwiło mi w pamięci to, co powiedział Pan o jednym ze swoich opowiadań. siedzą w kinie, on zagląda do jej torebki i widzi jej cały świat. dużo o tym myślałam, wywaliłam całą zawartość swojej torebki i próbowałam wczuć się w skórę obcego faceta analizującego te zawartość: portfel, kluczyki do auta, fajki, zapalniczka, srebrzony wizytownik, mały krem nivea, próbka perfum cinema YSL, chusteczki, tabletki antydepresyjne coaxil, poskładany rysunek mojego syna i gumy do żucia.
   zanim kupiłam Pana książkę – myślałam o tym opowiadaniu, probowałam ułozyc swoje własne. i w koncu książka przyszła, rzuciałam sie aby skonfrontowac swoje imaginacje i oczekiwania z rzeczywistością.
   i niestety rozczarowałam się. o tej torebce jest jedno zdanie. i jakże banalne. facet skreśla babke bo ta pali papierosy… hmmm ja oczekiwałam że wokół zawartości tej torebki będzie snuta fabuła tegoz opowiadania. a tu jedno zdanie. koniec kropka.
   poza tym nie podoba mi się sposób traktowania kobiet w tych opowiadaniach. one są takimi głupiutkimi gąskami a facet to ten intelektualista. sprawdza grunt – rzuca nazwiskami pisarzy, rezyserów, aktorów itp. a one robią duże oczy i trzeba im tłumaczyć, że np inteligenci sa czasem niebezpieczni dla władzy i takie tam oczywiste oczywistości, o których pewnie 99,9% kobiet nie ma pojęcia.
   chyba za duzo jest Pana samego w tych opowiadaniach. Pan uwielbia ‘wyższe sfery’, kobiety w drogiej bieliźnie którym mozna jeszcze kaganek oświaty zaprezentowac z mniejszym lub większym skutkiem. ale seks złagodzi w koncu obyczaje. zrobimy wykład niewieście a potem będziemy się z nią kochac do utraty tchu.
   tyle moich bardzo skromych przemysleń po pierwszych czterech opowiadaniach. sama równiez piszę opowiadania, ale chyba więcej w nich emocji i dystansu. nie piszą o mnie często w gazetach a i ja – z wzajemnością – mam wielki świat gdzieś.
   w przeciwieństwie do Pana, uważam że to kobiety z racji swojej wrażliwości i emocjonalnej inteligencji ze świeca muszą szukac facetów równie inteligentnych, dowcipnych i mądrych. sama jestem z wykształcenia specjalistą od literatury, głownie poezji ale mam mieszane uczucia co do rozpoetyzowanych facetów – oni absolutnie nie nadają się na życiowych partnerów. z takimi mozna najwyżej pogadać raz na jakiś czas, a zycie najfajniej spędza się z facetem który zamiast książki do poduszki i uduchowionych gadek – naprawi cieknący kran i przyspawa płot. a jesli poproszę go aby skomentował mój nowy wiersz to, po kilkunastu sekundach wgapiania sie w kartkę powie: śliczny. to jest ślicznie wyrównany do lewej

   pozdrawiam Pana i wracam do lektury
   ania wojtanowska

   ania · 12.01.2008 19:42 · #

  2. Uh… Żeby tak być jedną z Bohaterek… Jestem oczarowana. Niesamowity z Pana Czarodziej. Dziękuję. Nie no nie doczekam się października… Dziękuję, całuję.
   Ania

   Ania · 28.04.2009 20:11 · #

  3. 3/08/2009 – Tego dnia dostałam od bardzo bliskiej mi osoby książkę pt.NAJPIĘKNIEJSI SĄ KOCHANKOWIE – I może nie ma w tym nic dziwnego ale….
   Ogromnie przeżywałam ten dzień bo był dla mnie szczególny ,obchodziliśmy w Kazimierzu urodziny tej bliskiej mi osoby. Kiedy weszliśmy na rynek to właśnie Pan podszedł do nas z dwiema książkami i pięknie opowiadał o treści.
   Nie mógł pan przecież wiedziec że z książką -NAJPIĘKNIEJSI SĄ KOCHANKOWIE – trafił pan na najwłaściwszych ludzi w danym dniu i miejscu.
   Kiedy zadał nam pan pytanie cz wiemy co to jest pokora poprostu odjęło mi mowę, gdyby Pan wtedy wiedział jak to spotkanie z autorem tej właśnie książki dopełniało nasze tu i teraz.
   Tak. Trafił pan bezbłędnie na parę kochanków.
   Takich dwoje ludzi po 50-tce. Wpisując dedykację zapytał pan o moje imię.
   Małgosia
   a mąż?
   Tadeusz
   Spojrzał pan na nas i powiedział – aha rozumiem więc napiszemy – Małgosi i Teddy“emu
   z Pruszkowa
   Teraz mogę odpowiedzieć na pytanie co to jest pokora.
   Myślę że nic nie dzieje się przypadkiem i w Majestacie świata jesteśmy bezbronni
   Nie należy bronic się przed przeznaczeniam zapisanym gdzieś tam w konstelacjach ponieważ takiej broni nie posiadamy.
   Jestem zaszczycona że mogłam osobicie poznac tak sławnego syna – tak
   sławnego człowieka jakim był pana ojciec.
   Ośmieliłam się napisać do pana ponieważ miałam taką potrzebę .
   Jęśli będę miała okazję byc w Kzimierzu odszukam pana bo w dedykacji przy dacie brakuje jednej kreski zamiast 3/08 jest 3/07 a dla mnie jest to wazne.
   DZIĘKUJĘ -za piękne słowa na temat kobiety – wreszcie jest facet który potrafi głośno powiedzieć że jesteśmy perfekcyjne – DZIĘKUJĘ

   Małgosia · 11.08.2009 22:22 · #

  4. Prawdopodobnie jak kiedyś powiedziałes opowiadanie Paczka Lightów jest inspirowana spotkaniem ze mną. Mam tylko taką refleksję nie zawsze milczenie jest głupotą, a palenie grzechem
   pozdrawiam Anna
   P.S. Już nie palę

   Anna · 04.12.2010 23:20 · #

  5. Ta miłość i namiętność podszyta była ogromnym cierpieniem.Cena za ten
   romans była zbyt wysoka.. Myślę, że bardzo cierpiało kilka istot
   ludzkich, a można inaczej. Ja tak nie chcę .Czekam i pragnę miłości,
   która jest wolna od cierpienia. Naprawdę jest to możliwe wierzę w to
   całym sercem . Pozdrawiam Beata

   Beata · 26.02.2011 01:11 · #

  6. Witam panie Krzysztofie;))
   z tej strony Karina, ostatnio mieliśmy przyjemność spotkać się w w cudnym jesiennym Kazimierzu Dolnym w kawiarni “Faktoria”;)))gdzie zakupiliśmy z mężem “Najpiękniejsi są kochankowie” z cudną dedykacją na 9 rocznice ślubu;))Opowiadania piękne, tym bardziej, że prawdziwe, szczególnie milo czytało mi się “Aktorka”, bo czytałam właśnie w Kazimierzu, gdzie działa się akcja;)))Dziękujemy za tak fajny upominek z tego cudnego miejsca;)))
   Prowadzę bloga i tam zamieściłam kilka fotek i tekst odnośnie spotkania, oraz podałam link do pana strony int.Jeśli miałby pan ochotę zerknąć to zapraszam serdecznie w moje progi;)) http://chwilawytchnieniakariny.blogspot.com/2013/10/jesienny-i-romantyczny-kazimierz.html Później żałowałam, że nie zrobiliśmy sobie z panem fotki na pamiątkę, byłaby jak znalazł do mojego postu, ale myślę, że nic straconego, bo być może jeszcze kiedyś w Kazimierzu się spotkamy;)))Pozdrawiam ciepło i życzę wszystkiego dobrego;)))Karina

   Karina · 28.10.2013 07:52 · #

  7. “Najpiękniejsi są kochankowie” to najwspanialszy i najbardziej trafiający do mojego serca, zbiór opowiadań, jaki czytałam. A czytam dużo. Czasem miałam wrażenie, że sama to pisałam. Gratuluję! Jesteś wspaniałym pisarzem! P. S. Pułapka układu graficznego “Heartbreak Hotel” jest genialna- przez dwa dni myślałam, że główny bohater nie przeżył. Już miałam Ciebie o to zapytać, gdy odkryłam, że jest jeszcze półtora strony epilogu.

   Stara Dusza · 16.08.2016 23:07 · #

  Textile - pomoc

  Zobacz też: