• Idź do treści
 • Idź do menu
 • Idź do wyszukiwarki
 • Kilka słów po wystawie ·

  Wernisaż KLT i 1 Wystawa pt“PROWINCJA JEST PIĘKNA – ŚWIAT, KTÓRY ODCHODZI” – który miał miejsce w Warszawie w Galerii Abari, dnia 19.V. o 19.OO przy ul. Duchnickiej 3.

  Zdjęcia do obejrzenia tutaj: La strada

  Wśród gości znależli się: Zofia Minkiewicz (matka KLT), Bohdan Tomaszewski (ojciec) wraz z małżonką – Izabellą Sierakowską – “hrabiną” mającą swój rodowód w przepięknym majątku Waplewo, Alina Janowska (aktorka), Wojciech Zabłocki (mąż – były szermierz, architekt), Monica Markowicz (która zawsze mnie wspiera nie tylko duchowo) z córką Klarą, oraz znajomi, przyjaciele i Fani KLT, oraz ekipa Tv Top CANAL, dzięki której zarejestrowano cały materiał, który poszedł w świat.
  Przy Chianti oglądano prace malarskie KLT, które malował przez ostatnie kilkanaście lat, poświęcone Kazimierzowi Dolnemu – miejscu, które wszyscy kochamy, i którego nie trzeba reklamować, bo co roku odwiedzają go tłumy.
  KLT napisał o Kazimierzu kilka swoich ballad z muzyką Waldemara Parzyńskiego, Andrzeja Zielińskiego, a ostatnio poświęcił cały album pt. “Prowincja Jest Piękna”, do muzyki Grażyny Łobaszewskiej i w jej wykonaniu, oraz Piotra Manii.
  W dziale “The Exclusive Art of KLT” przeczytacie o malarstwie autora więcej.

  Klimat spotkania był niezwykły. Bez silenia się na cokolwiek, bez sztywniactwa, smokingów i celebrytów.
  KLT opowiadał o postaciach z Kazimierza, które kocha, które go inspirują i które stara się uchronić od zapomnienia.
  “Komandos” – były skoczek V dywizji desantowej, gość w berecie, z papierosem w gębie, na tle “Cafe Rynkowa” – to postać jak z filmu Federico Felliniego (dziś najprawdopodobniej ciągle odsiaduje wyrok w więzieniu).
  Zofia – Królowa Cyganek, zmarła 4 lipca 2010 roku, przyjaciółka KLT, którą uwiecznił na 3 płótnach.
  Jan Kurek i jego krowa.
  Helena ze wsi Gniewoszów, z obrazu “Babulka z chrustem”.
  KLT opowiadał, jak powstawały jego obrazy,czym dla niego jest Kazimierz Dolny – miejsce równie piękne jak Rzym, Londyn, czy Bełzatka, albo Komańcza w Bieszczadach, nie mówiąc o Cholewiance, Dąbrówce, czy Miećmierzu.
  Mięćmierz jest tematem kilku prac KLT, a pejzaże jego pędzla, zawsze są pełne barw, zgniłej albo soczystej zieleni – zależnie od mijającej pory roku.
  Dziękuje wszystkim za wspaniała atmosferę, którą razem stworzyliśmy, i do rychłego kolejnego spotkania wkrótce.

  P.S.
  Szczególne podziękowania należą się mojej Rodzinie, oraz tym, którzy z dalekiej podróży, z Cypru i z Włoch, z Barcelony i Nowego Yorku – przesłali mi swoje ukłony, pozdrowienia i dowody przyjaźni.

  Komentarze

  1. WITAJ KRZYSZTOF,
   DZIĘKUJE ZA ZAPROSZENIE,KTÓRE MI PRZESŁAŁEŚ NA TWÓJ WERNISAŻ,KTÓRY SIĘ ODBYŁ 19-GO MAJA 2011 R.NIESTETY NIE MOGŁEM BYĆ Z PRZYCZYN NIE ZALEŻNYCH ODE MNIE.BARDZO ŻAŁUJĘ.ALE JAK WIESZ, ZAWSZE JESTEM Z TOBĄ W KONTAKCIE.CZĘSTO PISZEMY I CO JAKIŚ CZAS SPOTYKAMY SIĘ.WIEM Z TWOICH OPOWIEŚCI JAK WAŻNI SĄ DLA CIEBIE LUDZIE,ZWIERZĘTA JAK ICH SZANUJESZ I NIGDY NIKOMU POMOCY NIE ODMÓWISZ.WIEM, JAK WIELU MASZ PRZYJACIÓŁ I ŻYCZLIWYCH CI LUDZI.CZĘSTO ROZMAWIAM O TOBIE Z MOIMI PRZYJACIÓŁMI I ZNAJOMYMI.SĄ POD WRAŻENIEM TWOJEJ OSOBY.JA NIEZMIERNIE SIĘ CIESZE,ŻE MIAŁEŚ WERNISAŻ I ŻE ODNIOSŁEŚ SUKCES,CZEGO OD SERCA CI ŻYCZYŁEM I BYŁEM MYŚLAMI I SERCEM TEGO DNIA Z TOBĄ I TWOIMI BLISKIMI.KAZIMIERZ JEST DLA CIEBIE BARDZO WAŻNY I ZAWSZE TO PODKREŚLASZ.TO SWOISTA MEKKA JEST I NIE WYOBRAŻAM SOBIE,ŻEBYŚ TAM NIE MALOWAŁ,PISAŁ,KOMPONOWAŁ.JESTEŚ JEGO CZĘŚCIĄ!JEGO FILAREM!WSZYSTKIE TWOJE OBRAZY,KTÓRE NAWIĄZUJĄ DO KAZIMIERZA SĄ WSPANIAŁE,WYMOWNE.W OBRAZACH TYCH JEST ZAWARTE ŻYCIE NASZE,ZWYKŁYCH ŚMIERTELNIKÓW.ŚWIETNIE TO UWIECZNIASZ ZAWSZE!POZOSTAJE MI PODZIĘKOWAĆ CI,ŻE JESTEŚ KRZYSZTOFIE I DOSTARCZASZ NAM WIELE PIĘKNA,WZRUSZENIA!GRATULUJĘ RAZ JESZCZE CI SUKCESU I ŻYCZĘ DALSZYCH.DO ZOBACZENIA W TRASIE.TRZYMAJ SIĘ ZDROWO I CIEPŁO KRZYSZTOFIE WIELKI!!!

   Z POZDROWIENIAMI-MARIUSZ CHAJSKI-BUDDY!

   Mariusz · 02.06.2011 01:07 · #

  2. witam,
   zaintrygowała mnie Pana postać bo mam dużo wspólnych cech mimo że jest Pan w wieku mego ojca, podoba mi się Pana osobowość bo można się z niej wiele nauczyć, jeśli chodzi o stronę to trzeba ją jeszcze dopracować ale jest ciekawa, utwory muzyczne moim zdaniem powinny być w całości ;)
   pozdrawiam,Robert Krasiewicz

   robson · 27.09.2011 19:23 · #

  Textile - pomoc


  /