• Idź do treści
 • Idź do menu
 • Idź do wyszukiwarki
 • Płyty CD

  Zamówienia drogą elektroniczną. Wysyłam za zaliczeniem pocztowym. Cena każdej płyty: 100zł + wysyłka 20zł.

  Nocne Martini - exclusive de lux: 200zł + wysyłka 20zł.

  Będę dla Ciebie kim tylko chcesz · 28. lutego 2011, 21:56

  Będę dla ciebie kim tylko zechcesz

  „Będę dla Ciebie kim tylko chcesz”

  Marzyło mi się, aby moja druga, autorska płyta z serii „Najpiękniejsi są kochankowie ”była inna od poprzedniej. Chciałem, aby składała się z premierowych utworów, była ekscytująca, a przede wszystkim szalenie romantyczna. Żeby zapierała słuchaczowi dech w piersiach i aby słuchając jej przeżywali duchową ekstazę. W tych brutalnych czasach, gdy niemal na każdym skrawku ziemi panoszy się przemoc i okrutne wojny, deprawuje się dzieci, gwałci kobiety i zabija ludzi z jakąś niesłychaną, sadystyczną przyjemnością – tak jak nigdy dotąd – ludziom potrzebna jest chwila wytchnienia, spokoju i przypominanie o najważniejszej sprawie – o uczuciach, o miłości.

  Zaprosiłem do nagrań kilka wybitnych postaci. Przede wszystkim mojego idola – KRZYSZTOFA CUGOWSKIEGO – wokalistę, który moim zdaniem jeszcze dziś miałby spore szanse, aby zrobić karierę na zachodzie. Ten wybitny talent wokalny zaśpiewał kilka nowych piosenek z marszu, swobodnie, z niebywałym feelingiem, bez jednej próby. Zaliczam go do najwybitniejszych głosów na mojej prywatnej liście wokalnych talentów. Obok P. J. Proby’ego, „człowieka o 1000 głosach”, który przed laty potrafił zaśpiewać balladę w stylu Bersteina, bluesa, czy klasycznego rock and rolla. ECSTASY, FRANTIC, MOJA MAŁA NOSTALGIA i KOCHAJ NAPRAWDĘ są mocnym atutem niniejszej płyty. K. JANDA i P. MACHALICA, T. SZUKALSKI i Z. NAMYSŁOWSKI także pokazali lwi pazur. Na specjalną uwagę zasługuje autorska wersja FRANTIC w interpretacji JANDY i niesamowita solówka na saksofonie tenorowym w KOCHAJ NAPRAWDĘT. SZUKALSKIEGO.

  Nowość!! Posłuchaj utworów z płyty: «Nie okłamuj, że to miłość (Ecstasy)»:

  Get the Flash Player to see this player.

  «Frantic»:

  Get the Flash Player to see this player.

  Oto recenzja, jaką napisała moja fanka – Asia:

  „Będę dla Ciebie kim tylko chcesz”… – szczęśliwi ci co mają komu to powiedzieć – szczerze i z pełnym przekonaniem. Jest to również tytuł płyty z piosenkami Krzysztofa Logana Tomaszewskiego, której reedycja ukazała się w ostatnim czasie. Dobrze, że tak się stało, bo byli tacy co jeszcze jej nie znali (chyba żadne radio nie puszcza tych utworów) a teraz dołączyli do grona zwolenników tego rodzaju twórczości – specyficznej i wyszukanej – dla ludzi z duszą, ludzi zakochanych.
  Krążek ten zawiera bardzo nastrojowe ballady o miłości, przeznaczone głównie do słuchania we dwoje. Ich ciepło i elektryzujący klimat jakże wyróżnia je spośród dzisiejszego „krzyku”. Utwory te znam od dawna, ale z przyjemnością do nich wracam i słucham zwłaszcza późnym wieczorem gdy jest już cicho i spokojnie, można odpocząć po ciężkim dniu i zagłębić się we wspaniałe marzenia, fantazje, wspomnienia, bądź pomilczeć w towarzystwie ukochanej osoby.
  Poprzez przejmujące i bardzo osobiste teksty K.L.T. , piękną muzykę i emocjonalny śpiew utalentowanego wokalisty Krzysztofa Cugowskiego wyraża ona wszystko to co ważne: emocje, subtelny erotyzm, wrażliwość, szczere wyznanie miłości oraz tęsknotę za ukochanym miejscem. Wszystko to stanowi kojącą i nastrojową całość, która może zaczarować, pomóc znaleźć „w sercu swoim ład”, niepokój zmienić w treść, a wtorek w święto”.
  Całość świetnie uzupełnia doskonała muzyka Waldemara Parzyńskiego przy której słowa nabierają jeszcze większego i szczególnego znaczenia. W nagraniu płyty udział wzięli również znani artyści Tomasz Szukalski i Zbigniew Namysłowski, których profesjonalizm i umiejętności zauważa się od razu.
  Płyta jest inna od ogólnie mam znanych krążków gdyż oprócz piosenek zawiera dodatkowo fragm. opowiadania K.L.T. ”Najpiękniejsi są kochankowie” a właściwie namiętny dialog kochanków w wykonaniu K.Jandy i P.Machalicy , z subtelną i cichą muzyką w tle. K. Janda zasługuje na specjalną uwagę i podziękowanie za oryginalną interpretację utworu „Frantic”
  Atmosfera magicznego Kazimierza, tańcząca ćma, studnia, kocie łby itd. przenosi nas w inną rzeczywistość i uświadamia, że nie warto się gniewać, kłócić, pozwalać aby czas umykał bezsensownie, ale korzystać z życia, czerpać z niego co najlepsze, aby ze sobą być, a nie tylko istnieć obok. Kochać naprawdę i nie okłamywać, że to miłość.
  Dziękując Panom Krzysztofom, jednemu za teksty drugiemu za świetną ich interpretację żyjmy z pasją, nie przegapmy swoich szans i kochajmy, bo kto kocha naprawdę, i to rozumie, jest szczęśliwy.
  Płytę „Będę dla Ciebie kim tylko chcesz” z przekonaniem polecam wszystkim tym co mają jakieś niepowodzenia w relacjach „z nim”, „z nią” bądź ich związek przechodzi kryzys, chwilowe załamanie, coś nie wychodzi lub zanika potrzeba bycia ze sobą. Jest ona bardzo dobrym lekiem (wierzcie mi!) polecam bez recepty, a przedawkowanie nie szkodzi.

  —Asia

  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka
  Będę-książeczka

  Dostępne kilkanaście egzemplarzy!

  czas płyty: 55,02
  cena wraz z przesyłką priorytetową (kraj) – 100 PLN
  cena wraz z przesyłką priorytetową (zagranica) – 120 PLN

  — Krzysztof Logan Tomaszewski

  Skomentuj

  1. Jestem zauroczony Pana piosenkami w wykonaniu Krzysia Cugowskiego. Poprostu to moje wielkie przeżycie duchowe. Dziękuje…

   loczek62 · 19 grudnia 2006 13:44 · #

  2. Witam serdecznie. Przez cały grudzień byłem bez internetu i żałuję, że nie mogłem się zrewanżować równie pięknymi życzeniami na święta. Dziękuję za umieszczenie fotek w ,,la stradzie”. Bardzo często odwiedzam pańską stronę internetową, czytam i słucham piosenek.Chyba za często, bo znajomi przyłapali mnie na tym procederze conajmniej dwa razy i na święta kupili pod choinkę wyjątkowo trafiony prezent. Płyta ,,Będę dla Ciebie….” towarzyszy mi od tego czasu nie tylko w samochodzie, ale i wieczorem, kiedy czasem bywa, że mam tzw. dołek. Początkowo słuchałem tylko wybranych utworów, a z czasem stwierdziłem, że wszystko układa się w piękną całość. Nie mam pojęcia, gdzie kupili tą płytę, bo przez internet jest nieosiągalna.Klimat tej płyty przywodzi mi na myśl moje lata młodości, lata studiów, miłosnych uniesień. Jeżeli ,,Kolory grzechu” są choć w połowie tak nastrojowe, to muszę ją mieć. Zapach kobiety w wykonaniu p. Andrzejczaka obiecuje bardzo dużo. Nie chcę jej kupować od Pana drogą pocztową. To byłoby zbyt proste. Liczę na to, że spotkam Pana znów w uroczym Kazimierzu gdzieś na rynku, a może na Krakowskiej lub na nabrzeżu. Szkoda tylko, że władze miasta nie pomyślały o ławeczkach na promenadzie skąd możnaby podziwiać leniwie płynącą Wisłę. Jestem dość często w tym urokliwym miasteczku, bo nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce. Proszę zabierać ze sobą Kolory grzechu. Zamienimy parę zdań o Kazimierzu i pańskim Tacie. Muszę napisać, że zaniepokoiłem się trochę, kiedy jesienią odbyło się kilka turniejów wielkoszlemowych i komentował je ktoś inny. Gdzież mu tam do p. Bogdana. Mam nadzieję, że Tata nie chciał komentować i tylko taki był powód jego nieobecności na antenie, a nie zły stan jego zdrowia. Dziś dowiedziałem się, że odszedł mąż pani Jandy. Zapewne znał go Pan osobiście. Proszę uspokoić mnie, że Tata trzyma się nieźle jak na swój wiek i walczy z nałogiem palenia. Wszystkigo dobrego w Nowym Roku życzy Michał Prusicki z Łodzi.

   Michał Prusicki · 11 stycznia 2008 21:53 · #

  3. Namiętnie, z pasją i wielką dozą energii, którą wyzwalają z siebie kochankowie – ponoć „największa elektrownia atomowa świata”. Miłość wyrażana słowem, uczucie oplecione muzyką – oto recepta na elektryzującą płytę doskonale nadającą się na wieczór we dwoje. To płyta tworząca niesamowite tło do dialogu rozgrzanych żarem miłości ciał.
   „Będę dla ciebie kim tylko chcesz” to wznowienie płyty wydanej w 1994 roku przez Krzysztofa Logana Tomaszewskiego, zaśpiewanej przez Krzysztofa Cugowskiego. Na krążku gościnnie wystąpili również Krystyna Janda i Piotr Machalica, którzy nawiązali między sobą dialog byłych kochanków – zaprezentowali fragmenty opowiadań ze zbioru „Najpiękniejsi są kochankowie” (1983r.).
   Teksty K.L. Tomaszewskiego do równowaga pomiędzy poetyką a realizmem, to magia liryzmu i proza życia. Muzyka Waldemara Parzyńskiego to uzupełnienie, które nadało kształt słowom. Dopełnieniem całości jest głos K. Cugowskiego – nieco nieokrzesany, chropowaty, nastrojowy, elektryzujący.
   Przepis na udany wieczór – ona i on, duża wanna, mnogość świec, kieliszki z winem i płyta, właśnie ta płyta. A reszta pozostaje milczeniem

   Olga Mazurek · 11 stycznia 2008 21:55 · #

  4. Witam mroźnym porankiem dnia dzisiejszego, Do wiosny już całkiem blisko, w wielu sercach gości od dawna, ale za oknem wciąż trudno określić jaką pore roku mamy. Mimo to nie przeszkadza nam mieć motyle w brzuchu, bo ani pora roku nie jest wtedy istotna, ani pora dnia aby doszukiwać się znaków miłości. Ludzie zawsze gdzieś na siebie czekają, czy na środku pustyni, czy w wielkim mieście. Gdy ich drogi się przetną, a spojrzenia spotkają przeszłość i przyszłość tracą znaczenie. Moje spotkanie przed kilkoma laty z Panem było bardzo krótkie, ale pamietałam Pana twarz. Rozpoznałam ją na zdjeciach jakie są zamieszczone na stronie. Ta płyta długo leżała i czekała na dzień, kiedy ten rodzaj twórczości będzie moim chlebem. Na stronie wyczytałam, że obchodzi Pan w tym roku 35-lecie twórczości. Prosze powiedzieć kiedy można Pana spotkać w Kazimierzu. Zaczarował mnie Kazimierz więc miło by było spotkać tam Pana. Tym bardziej, że kochankowie "Koloru Grzechu" smakują swojej miłości właście w Kazimierzu. Cieszę się, że płyta "Będę dla Ciebie kim tylko chcesz" będzie za tak niedługo ze mną. Agnieszka Cierniewska

   Agnieszka Cierniewska · 10 marca 2008 21:36 · #

  5. Witam Pana
   Pozwoliłem sobie napisać do pana ten list z kilku powodów, o których za chwilę.
   Kilka dni temu stałem się właścicielem Pańskiej płyty “Będę dla Ciebie, kim tylko chcesz”. Byłem przejazdem w Warszawie i wstąpiłem do jednego z centrów handlowych, aby coś zjeść. Przy okazji zajrzałem do salonu Kolportera, aby kupić prasę. Tam właśnie zupełnie przypadkowo kupiłem tę płytę. Sklep nie był wyposażony w skaner do przesłuchiwania, więc zakup był całkowicie w ciemno. Przyznam, że chociaż jestem wielkim melomanem muzyki i to całkiem różnej gatunkowo, to nigdy nie przepadałem specjalnie za Krzysztofem Cugowskim. Pana nazwisko też niewiele do tej pory mi mówiło. Krótko mówiąc zaryzykowałem te kilkadziesiąt złotych dla tematu, który podejmowała oraz dla talentu Krystyny Jandy, który niedawno lepiej przybliżyła mi pewna osoba, którą kiedyś znałem, a z którą nie miałem kontaktu przez prawie dwadzieścia lat. Więc jak zapewne już się Pan domyśla, przydarzyła mi się historia bardzo podobna, a może i dużo lepsza od tej opisanej przez Pana i przedstawionej właśnie na płycie. Jeszcze do niedawna sam sądziłem, że takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach, ale teraz już jestem ostrożniejszy w ocenach. Teraz widzę, że życie potrafi pisać tak nieprawdopodobne scenariusze, że gdyby nawet ktoś opisał to w książce lub nakręcił film, to krytyka uznałaby to za mocno naciągniętą historię i twórca zrobiłby najprawdopodobniej plajtę.
   Ale wróćmy do Pańskiej płyty. No więc gdy wreszcie opuściłem centrum handlowe i wsiadłem do samochodu, z wielką ciekawością umieściłem płytę w odtwarzaczu.
   Spodziewałem się wszystkiego, ale to, co usłyszałem przeszło wszelkie moje oczekiwania. Bo i muzyka przepiękna i teksty niesamowite, no i cały pomysł na płytę niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Byłem urzeczony tym bardziej, że słuchałem tego tak jakbym słuchał trochę własnej historii i w jakże cudownej oprawie.
   Teraz przejdę do meritum sprawy.
   Na okładce płyty jest zamieszczona informacja o możliwości zamówienia zestawu Pańskich płyt (Box 4 CD). Gdzie to można zamówić i kupić? Przejrzałem kilka sklepów w Internecie i nigdzie nic z tego nie znalazłem. Na allegro kupiłem dwie Pańskie książki, ale płyt też niestety nie znalazłem, a bardzo mi zależy. Aha i jeszcze jedno. Dlaczego na okładce płyty nie został zamieszczony tekst utworu “Love Me Truly”, skoro pozostałe tam są. Angielski znam na w miarę przyzwoitym poziomie, ale w niektórych momentach niestety nie można się zorientować, co dokładnie śpiewa pan Krzysztof Cugowski.
   W Internecie też nigdzie nie znalazłem. Jak można zdobyć ten tekst?
   Jeszcze raz gratuluję wspaniałej płyty i jeżeli to możliwe proszę o odpowiedź.
   Andrzej J.

   PS.
   Przepraszam za enigmatyczny podpis, ale wiedząc już, że czasami wszystko może się zdarzyć, wolałbym na wszelki wypadek nie ujawniać swoich danych.

   pauvrediable · 15 grudnia 2008 22:02 · #

  6. zamawiam box 4plyty cd za zaliczeniem pocztowym

   krzysztof · 31 marca 2011 11:05 · #

  7. ile kosztuje zestaw 4 plyt i czy mozna rowniez zamowic pozoste?
   w jakiej bylyby cenie?
   serdecznie pozdrawiam
   Beata
   ps.: kiedys kupowalam od pana plyty jesczze na targach w Poznaniu, ale niestety ukradziono i auto wraz z plytami…i chyba bardziej zalowalam plyt…

   Beata Kowalska · 11 sierpnia 2011 00:20 · #

  8. Wracałem ostatnio z K. z przyjaciółką i jej młodą córką . Włączyłem płytę z kolorami… Zapadła cisza. Janda przestala spiewac a Adriana (23 lata) powiedziała drżącym głosem “ to niesprawiedliwe”.

   kris · 5 listopada 2012 10:21 · #

  9. Pozdrawiam, jestem zainteresowana zakupem płyty
   Jeśli możliwe 2 sztuki. Nie wiem czy oferta jest nadal aktualna.Prosze o kontakt podam adres.

   Monika · 24 lipca 2018 01:39 · #

  Pomoc Textile