• Idź do treści
 • Idź do menu
 • Idź do wyszukiwarki
 • La Strada - Spotkania W Drodze

  Dwie książki przyjaciół z emigracji ·

  “Zawsze Możesz Powrócić” & “Wypchane Bociany” – EDWARDA WÓJCIAKA.

  Witam Krzysztofie,
  dziękuję za spotkanie, twoja obecność dodała mu wyrazu. Twoją książkę przeczytałem wczoraj. W wątkach emigracyjnych ta ciekawa opowieść jest barwna i wartka, w warstwie refleksyjnej i osobistej głęboko wzrusza rzeczywiście uzasadnia nick Mr.Nostalgia.
  Wracam do Twojego pytania, ja sobie radziłem z tęsknotą za Polską. Oprócz tego, ze w Kanadzie wylądowałem z względnie dobrze rozumiejącą mnie żoną i z kochanym synem, to jeszcze zaraz po roku dojechała córka i mieliśmy mocną rodzinę. Cały czas mieliśmy pracę. Poza tym latałem do Polski z krótkimi wizytami każdego roku przez pierwszych 5 lat, głównie żeby spotkać się z chorą mamą. Potem oprócz dobrze płatnej pracy w fabryce części samochodowych posiadającej dobra Unię dowartościowywała mnie
  praca dla Gazety, pisanie i wydawanie książek i tutaj bez bicia muszę przyznać, że wiele zawdzięczam Zbyszkowi Bełzowi i Gazecie. Myślę, że gdybym nie wyemigrował, nie byłbym ani dziennikarzem, ani pisarzem.
  Przesyłam kilka zdjęć z promocji i serdecznie pozdrawiam – Edek Wójciak.


  Komentarze

  1. Drogi Przytjacielu.

   Z okazji Twoich urodzin, składam Ci życzenia : Zdrowia, miłości, przyjażni wśród Nieobojętnych ludzi. Tych ostatnich jest coraz mniej. Reszta pławi się w tandecie, disco polo, kopuluje dla kopulowania, nie wie czym jest Sztuka i Artyzm. 99,9 % ludzkości jest przerważliwie samotna ! A jednak, jest nadzieja. To Ona powoduje,że wierzymy w dekalog wartości, a My sami, próbujemy sprawiać, by świat był piękniejszy.

   Wszystkim i Tobie, Edwardzie, polecam 3 minutowe wejście na :
   pomagam.pl/nocnemartini

   Kultura jest dla ludzi z duszą.

   www.logan-tomaszewski.pl

   KLT
   Mr Nostalgia

   KRZYSZTOF LOGAN TOMASZEWSKI · 03.06.2018 21:51 · #

  Textile - pomoc

  Zobacz też: