• Idź do treści
 • Idź do menu
 • Idź do wyszukiwarki
 • UWAGA - Audycja w RDC! · 9. lutego 2018, 17:10

  PASTELOWE PIOSENKI KLT – w CZWARTKIi o 23:00 – 01:00 w RDC!

  To już rok, jak minął rok od pierwszej audycji. Można jak zawsze odsłuchać każdą w internecie pod adresem http:www.rdc.pl:www.rdc.pl – od New Yorku i Auckland przez Zamość, Karpacz, aż do Zakopanego.

  KLT, ostatnio prezentuje również na początku i na końcu audycji najwybitniejszych kompozytorów muzyki klasycznej.

  Zero bełkotu !

  Koncert życzeń !

  Od Chopina do Cohena.

  Aż 2 godziny !

  Zamiast tandety – Prawdziwa MUZYKA !

  UDOSTĘPNIJ i …Posłuchaj na dobranoc – również w internecie: rdc.pl/rdcplayer

  — Krzysztof Logan Tomaszewski

  Komentarze

  1. Wczoraj wzruszył mnie Pan “gwiazdami “, dzisiaj “spacerowymi piosenkami “,czym wzruszy mnie Pan jutro?
   Słucham RDC od zawsze,od rana do wieczora, ALE NIGDY DOTĄD Nie było tak wspaniałej audycji zapomnianej wspaniałej muzyki rozrywkowej sprzed lat. I tak wspaniałego prowadzącego ,kulturalnego,mówiącego piękną polszczyzną i naprawdę znającego tę muzykę. Chapeau bas! Oby Pan codziennie dla nas grał do końca świata! Serdecznie pozdrawiam Joanna.

   j · 15.06.2016 23:35 · #

  2. Tak piekne piosenki, że łzy lecą po starym pysku……..bo żałuję tego, ze wszystko się kończy, ściskam.

   Wojtek · 19.06.2016 13:12 · #

  3. Dziękuję bardzo
   Robi Pan wspaniałą rzecz
   Ja zdrowieje przy tej muzyce

   ludzie zwłaszcza młodzi katują siebie i otoczenie, tzw rapem , albo tymi elektonicznymi
   impulsami i zniekształconymi głosami, niestety jestem narażony na to pracując z młodymi ludźmi , lub mieszkając na domach, ileż razy można słuchać adele w radiu

   mam nagrane piosenki kilku zespołów czy wykonawców jak budka suflera , anna jantar, abba,
   2 plus 1, ten zespół jest dla mnie fenomenem do tej pory
   kiedy przyjeżdżam do polski to słucham muzyki z płyt

   wieczorami czytam książki i zasypiam ze zmeczenai
   ja nie słucham radia w późnych godzinach, bo idę wcześniej spać, ale za to wcześniej wstając mogę cieszyć się wschodami słońca i jada rowerem słuchać spiewu ptaków

   zagranicą w usa, anglii, holandii nie usłyszy ani jednej polskiej piosenk i dziwię się bardzo,
   że w polskich rozgłośniach nadają to ,,mamrotanie po angielskiemu”
   i że ludzie to słuchają
   w polsce trzeba zaczynać edukację muzyczną, a możę nawet nauczania języka polskiego i polskiej literatury od nowa

   dziękuję za wszystkie piosenki i emaile z piosenkami i polskimi teledyskami z tamtych lat,
   to daje mi radość i siłę

   dziękuję
   pozdrawiam
   janusz

   janusz · 26.06.2016 20:38 · #

  4. Dzień dobry,
   To nie zasięg jest problemem,a zupełny brak promocji.Wszystkie inne programy zapowiadają się kilka razy dziennie w ramach “Autoprmocji “,tylko “Pastelowych “ brak!
   Internet nie zna granic i moi znajomi w różnych częściach świata i kraju ich słuchają w zachwycie, ale to dzięki mojej“promocji “.Obserwuję, że coraz więcej zainteresowanych dobrą muzyką rozrywkową chętnie szuka starej dobrej muzyki zamiast wszechobecnego łomotu i belkotliwej tandety i nadstawia ucha, słysząc piękne melodie.
   Więc do dzieła!Autopromocja kilka razy w czasie dziennej sluchalnosci może być skuteczna,bo wieczorem większość oglupia się przed telewizorem, albo oddaje się innym rozrywkom i nie słucha radia.Amen.
   A polskie piosenki tez bywają przepiękne; “Już nie ma dzikich plaż “nadane poprzednio w wykonaniu duetu było wspaniałe i poruszające.
   Pozytywnego dnia! JR

   JR · 22.07.2016 09:15 · #

  5. Popłakałam się.
   nie, to tylko dwie łzy płynęły po moim policzku.

   za czym można tęsknić?
   za nastrojem minionych dni, zapachem poduszki, smakiem niedzielnego obiadu,
   za słowami, których już nie słyszę

   pozostały piękne piosenki z tamtych lat.

   Dziękuję, że Pan je także pamięta.

   Kiedy następna audycja?

   Pozdrawiam. B. B. -J

   BB · 10.08.2016 21:57 · #

  6. Dobry wieczór, słucham pastelowej audycji. Jest pięknie! Słucham i rozmyślam.. :) cudowna muzyka…miło się słucha Pana wspomnień..
   Cieszę się że miałam tę okazję aby Pana poznać!

   Pozdrawiam, Agata kelnerka z Kazimierza

   Agata · 17.08.2016 10:52 · #

  7. Właśnie wysłuchałam pańskiej audycji. I pozostaję całkowicie pod jej czarem. Niesamowite utwory, arcydzieła piosenki, wspaniały klimat… Poczułam w powietrzu lata 60, pięknie mówił pan o swojej młodości. Vinyle, adaptery, narodziny gigantów sceny muzycznej… Niepowtarzalne. Chciałabym żyć wtedy. Dzisiaj udało mi się na jakiejś mentalno-duchowej płaszczyźnie przenieść się do tych czasów. Dziękuję za to.

   Ogromne wrażenie wywarła na mnie piosenka December w Mississagua… Zawsze bardzo ceniłam Krzysztofa Cugowskiego i jego wyjątkowy głos… A wcześniej tego utworu nie miałam okazji usłyszeć. Niesamowity artysta. I pański tekst z głębi duszy, prawdziwy i oddziałujący – …wprowadza w nostalgię, taką błękitną zadumę. Tak mi się kojarzy. Twórczość, jak pan napisał, “tylko dla wrażliwców”, od wrażliwca.

   Anita · 22.08.2016 21:14 · #

  8. Szanowny Panie Krzysztofie,

   Mimo iż jestem młodą, bo ledwie 26-letnią osobą (a podejrzewam, że moi rówieśnicy nie stanowią większości Pańskiego audytorium), uwielbiam Pańską audycję. Mamy podobne gusta jeśli chodzi o gatunki i rodzaj muzyki, a także zbieżną opinię dotyczącą kondycji współczesnej muzyki.

   Brakuje mi jednak odrobiny dobrego, starego bluesa. Kocham B.B. Kinga, Muddy’ego Watresa, Howlin’ Wolfa, Erica Claptona. Mam nadzieję, że kiedyś usłyszę tych artystów w Pańskiej audycji.

   PS Oprócz muzyki, kocham także tenis. Zajmuje się nim, jako dziennikarz sportowy i chciałbym, by Pan wiedział, że byłem fanatycznym wręcz fanem Pana ojca. Cóż to była za wiedza, cóż za klasa, dżentelmeneria! Bardzo mi brakuje jego relacji z Wimbledonu… Nie będę ukrywał, że Pański głos, intonacja, wrażliwość choć w pewnym stopniu przywracają mi pamięć o Panu Bohdanie.

   Pozdrawiam serdecznie
   Konrad M.

   Konrad · 25.08.2016 14:47 · #

  9. Witam serdecznie!

   Dziś o czwartej w nocy pod rozgwieżdżonym niebem gorącego, nieoddychającego, ale jakże pięknego Bukaresztu słuchaliśmy z przyjaciółką „Kiedy mnie już nie będzie” Magdy Umer czy „Znów wędrujemy” Grzegorza Turnaua. Dwanaście godzin później znów wędrując (a jakże!), ale już ulicami Warszawy nie mogłem nie nucić tych utworów. Teraz wchodzę do domu, włączam radio i nadal koi mnie Muzyka. Z Paryża Północy do Paryża Wschodu. I ciągle z pięknymi nutami.

   Gratuluję miłości do Muzyki i dziękuję za niezwykłą kulturę słowa. Jakże miło słucha się Pana audycji. Dziękuję!

   Marcin · 31.08.2016 09:06 · #

  10. Każda Pana audycja to arcydzieło. Dopieszczona w każdym szczególe, słowie, oddechu, ciszy, dźwięku.. Magia niespotykana w dzisiejszym świecie. Dziękuję, że mam zaszczyt Pana słuchać. Brakowało mi takiego artystycznego pokarmu dla duszy.

   Wszystkie wczorajsze piosenki były magiczne, ale jedna w szczególności skradła moje serce: je suis malade.. Idealna pod każdym względem, z przepięknym przesłaniem. Zapoznałam się dziś z tłumaczeniem i od rana gwałcę przycisk replay, słuchając jej non stop. Jestem Panu bardzo wdzięczna za to odkrycie. Jak już się nauczę profesjonalnej emisji głosu, to może kiedyś zaśpiewam ten utwór – to byłoby coś :)

   Scenariusz Pana dzieła: cudny. Przesycony szczegółami, wczoraj malował Pan słowami obrazy w mojej wyobraźni. Widziałam kadry filmu. Proszę kontynuować pracę nad nim, bo to jest perełka. Niesamowite, że mogłam wczoraj posłuchać fragmentu, dziękuję, że kierował Pan wczoraj słowa bezpośrednio do mnie. Do dziś nie mogę w to uwierzyć :) myślałam, że będzie bardziej bezosobowo, a tu bach – personalnie i to jak :) kilkanaście razy padło moje imię – nieprawdopodobne.. Przeżywam to do dziś. Jakbym wiedziała, że tak będzie nagrałabym audycję :) jeżeli Pan dysponuje jej zapisem, byłabym bardzo wdzięczna za udostępnienie – bezcenna pamiątka

   List, który Pan otrzymał: piękny. Pana muzyka i osobowość towarzyszą wspomnieniom ludzi na całym świecie i to jest wspaniałe. Ten listy był chyba już napisany w Warszawie, ale po przeżyciach z Bukaresztu, więc można uznać, że jest z Bukaresztu :) Oby Pan otrzymywał więcej takich pozytywnych informacji zwrotnych, są one niezbędne, żeby Pan ciągle wierzył, że jest Pan nie do zastąpienia. Jedyny w swoim rodzaju. Życzę mnóstwo siły, wiary i pasji.

   Dziękuję za Pana komplementy. Napisał Pan pięknie, że jestem inspiracją.. Chciałabym hehe :) jestem normalnym człowiekiem z marzeniami, których nie spełnię przez siedem żyć, ciągle ich przybywa :) wierzę mocno w ich spełnienie, pomimo tego, że życie mnie nie rozpieszcza ani nie ułatwia ich realizacji. Ale walczyć będę do ostatniego oddechu i będę robić nieustannie wszystko, co w mojej mocy, żeby je permanentnie spełniać – jedno po drugim. Po prostu staram się żyć jak najlepiej i jak najpełniej potrafię, a jeżeli twierdzi Pan, że inspiruję, to jest mi niezmiernie miło.

   Napisałam dużo słów, ale one i tak nie potrafią odzwierciedlić tego, co czuję, są zbyt powierzchowne i niedoskonałe. Uczuć nie da się opisać w pełni słowami. Uczucia trzeba przeżywać. Słowa często niszczą ich głębię, dlatego muzyka ze słowami są moim zdaniem najbardziej doskonałym środkiem przekazu uczuć, jaki został do tej pory wymyślony. Dlatego niezmiernie cieszę się, że wracam do grania i śpiewu. Powoli, ale wracam i to najważniejsze. Bardzo mi tego brakuje, niesamowicie za tym tęsknię. Kiedyś to było dla mnie całym światem. Ciągle było, jest i będzie. Muzyka, którą słucham stanowi soundtrack do mojego życia. Towarzyszy mi non stop. Ale nic nie zastąpi katharsis, gdy samemu się ją wykonuje, dotyka klawiszy, wydobywa z nich dźwięki czy też śpiewa.. To moja największa pasja, dzięki niej jestem jeszcze wśród żywych. Inaczej by mnie tu nie było. To moja największa miłość.

   Całuję Sola – jest niesamowity, on to ma dopiero pasję życia, bije nas na głowę ;)

   Słonecznego i niezapomnianego dnia

   Iwona

   Iwona · 01.09.2016 00:36 · #

  11. Good morning,

   Just want to say that I listened to your radio program the other day and was surprised to hear my name on polish radio. Zdzislaw translated for me your talk.

   The only thing I can really understand is the music which has no language barrier. I send you a picture of our view from the living room window…winter has started here.

   Thanks for the nice comment and have a nice day,
   Micheline

   Micheline · 04.12.2016 13:38 · #

  12. Twój program jest jak powrót do domu . Wsłuchuję się w Ciebie ,w teksty utworów i cieszę się , że jesteś . Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie Dorota

   Dorota · 03.01.2017 13:31 · #

  13. Wciąż pod wrażeniem wczorajszej audycji,cytat:
   “How sweet, how passing sweet is solitude,but grant me still a friend in my retreat whom I may whisper : Solitude is sweet. “(W.Cowper)
   A Thoreau westchnął :“I never found the companion that was so companionable as solitude “?

   Ja · 04.01.2017 00:47 · #

  14. Proszę Pana
   Dziękuję za program-Pastelowe Piosenki-to jest dla mnie program
   Dziękuję za piosenki w ogóle,pisze Pan pięknie,a Amerykańska kolęda to cud.
   Dopiero Pana odkryłam,a mam już sporo lat-Mr.Nostalgia,siedzę w domu w Polsce B słucham radia i nie wiem co mi się bardziej podoba piosenki czy Pana rozmowa.
   Pozdrawiam i życzę Dobrego Roku Celina G.

   Celina · 04.01.2017 15:16 · #

  15. Baaaardzo słoneczne dzień dobry,

   Moje wczorajsze wzruszenie było spowodowane nie tylko piękną muzyką, ale przede wszystkim cudownym komentarzem o Samotności i osobistą dedykacją dla mnie. Bardzo głęboko trafiła ona do zakamarków mojej duszy i trochę wstrząsnęła moim zadowoleniem z radosnej, “słodkiej samotności “.Twoje słowa, że jestem Ci droga wprawily mnie w radosny stan szczęśliwości, bo od bardzo wielu lat takich słów nie słyszałam. Dajesz mi swoimi audycjami tyle radości i wzruszeń! Mimo,że żyjemy w odległych światach mamy podobną wrażliwość i to jest prawdziwy skarb. Słowo “dziękuję “niewystarczająco oddaje moje odczucia po tej audycji, ale często słowa nie są potrzebne.
   Serdeczności dla Ciebie i drapanko dla Solomona.

   Od J · 10.01.2017 15:29 · #

  16. Pastelowymi piosenkami zarażone jest już moje najbliższe środowisko… I ciągle poszerza krąg.
   Uczepilismy się jak rzep psiego ogona..I cały tydzień czekamy na poniedziałek.
   Książka Najpiękniejsi są kochankowie przechodzi z rąk do rąk.
   Pozdrawiamy z całej mocy!

   Monika Myszczynska · 31.01.2017 14:59 · #

  17. Dziękujemy za “namiary” na piękną muzykę. ..
   “Narysuj mi żurawia “ chwyciło za serce…w domu zapanowała cisza…
   “Serce płacze…dusza boli”…dobrze , że jest Ktoś, kto wskazuje drogę ….Dziękujemy. ..
   Z wielką radością pochwalę się , że Leonard Cohen zamieszkał u nas i kolekcja powiększa się!
   Pozdrawiamy z Mazur i do usłyszenia o 17. 10 ☺

   Monika Myszczynska · 06.03.2017 19:15 · #

  18. Pragnę Panu bardzo serdecznie podziękować za “Pastelowe Piosenki”. Od dwóch i pół roku mieszkam na Mazowszu. Ostatnie miesiące były dla mnie wyjątkowo trudne, zapewne był to najgorszy czas w moim życiu. W poniedziałki w trakcie audycji wracam autem wraz z synkiem z rehabilitacji i razem mamy przyjemność słuchać Pana w radiu RDC. Pańska audycja w refleksyjnym tonie, odzwierciedlająca ambiwalentne doświadczanie rzeczywistości, ale zarazem w tym wszystkim bardzo pozytywna, niezmiernie mi pomogła i pomaga. Wiele razy pozwolił mi Pan niejako wyjść z zaklętego kręgu i spojrzeć na siebie z zewnątrz, zdystansować się troszkę wobec problemów, które mnie przytłaczają. Jestem Panu za to bardzo wdzięczny.
   Serdecznie pozdrawiam
   AK

   Andrzej Kluczyński · 09.03.2017 10:57 · #

  19. Bardzo dziękujemy za pamiętanie o Danielu podczas poniedziałkowej audycji z 8 maja. To było dla niego bardzo ważne doświadczenie i przeżycie. Gratulujemy Panu kolejnego świetnie poprowadzonego muzycznego i wspominkowego spotkania ze słuchaczami. Pański program jest najwyższej próby!

   Oczywiście będziemy słuchać co poniedziałek, poza tym słuchamy Pańskich płyt.

   Jeszcze raz dziękujemy za dotrzymanie obietnicy!

   Być może do kolejnego zobaczenia w Kazimierzu!

   Dorota, Rafał, Daniel i Ada Bryll

   dwasmoky · 11.05.2017 10:27 · #

  20. Dziękujemy za “namiary” na piękną muzykę. ..
   “Narysuj mi żurawia “ chwyciło za serce…w domu zapanowała cisza…
   “Serce płacze…dusza boli”…dobrze , że jest Ktoś, kto wskazuje drogę ….Dziękujemy. ..
   Z wielką radością pochwalę się , że Leonard Cohen zamieszkał u nas i kolekcja powiększa się!
   Pozdrawiamy z Mazur i do usłyszenia

   mm · 31.05.2017 16:50 · #

  21. Pięknie dziękuję za Pastelowe piosenki. Już takich audycji nie ma. Już mało kto wspomina te czasy. To były piękne czasy dla muzyki i były to Wielcy Artyści. Dzisiaj o Pani Edycie G piszę się Diwa. Krzysiu coś tu nie gra, prawda ? Zapełniane były hotele w Las Vegas jak śpiewał Elvis , Sinatra, Dean Martin , czy Liberac’e na kilka dni wcześniej. A czy ktoś pamięta, czy zna pierwszego wykonawcę I Can Help B. Swan’a ? Bardzo , wspaniale , że przypominasz te bursztyny w srebrnej oprawie. Nie mogło by tego być w szkołach ? Przecież ja uczyłem się z solfeża . Zapewne solfeż jest do nauki nut, intonacji, czy doskonalenie słuchu. A później Pani od lekcji śpiewu prosiła o zaśpiewanie czegoś dowolnego i wtedy śpiewało się np.: Dianę, Oh Carol ,czy Love me Tender. Były klasówki muzyczne, były dyktanda muzyczne. Raz na miesiąc to już w szkole muzycznej jechało się do Opery Narodowej, czy Filharmonii. Nie pamiętam, żeby ktoś tego nie lubił. Dzisiaj jak Przyjacielu słucham Twojej audycji Pastelowe Piosenki na rdc.pl to nie mogę się doczekać, później dostaję wypieków i do wieczora jestem w błogim stanie. Pięknie opowiadasz o Kazimierzu nad Wisłą, o tym sprzed lat ! Bardzo wspominam mile nasze rozmowy, nasze spotkania. Dziękuję My Buddy, że spotkałem Cię na mojej drodze. Wiele się uczę od Ciebie i jestem oddanym Twoim przyjacielem. Jesteś moim mentorem. Ukłony dla Ciebie. Cdn…Mariusz z Ostrowca Św

   Mariusz · 12.06.2017 23:55 · #

  22. Jestem pod wrażeniem dwóch ostatnich audycji Pastelowe Piosenki. To piękne, że można posłuchać pięknych POLSKICH piosenek z mądrymi, romantycznymi słowami i prawdziwą muzyką w dodatku prezentowanych emocjonalnie przez ich autora na żywo! ,To wyjątkowa, niepowtarzalna audycja,i oby jak najwięcej takich audycji w RDC.
   Źyczę Panu jeszcze wielu takich wspaniałych audycji.
   Serdecznie pozdrawiam. Jan Rybicki

   janek · 01.08.2017 12:42 · #

  23. Panie Krzysztofie, to wspaniały pomysł z wplataniem klasyki do popularnych piosenek! To wszystko jest równie ważną MUZYKĄ, bez której życie byłoby szare i jałowe,pozbawione dobrych emocji. Proponuję, żeby przejął Pan prowadzenie audycji Filharmonia RDC,bo p.Rowinski ostanio uległ modowym naciskom i gra mieszankę klasyki z operetką popem i rockiem i to juz nie jest Filharmonia. Przy Pana znawstwie i bogatym archiwum ta audycja byłaby piękna jak kiedyś.
   A Pastelowe wzruszają ,wywołują wspomnienia i uśmiech. I ten kontakt ze słuchaczami! Pana“gadulstwo” jest emocjonalną i pouczajacą ,ważną częścią audycji i tym ją różni od szybkich i chłodnych zapowiedzi innych prezenterów muzycznych Niech Pan trwa w swoim,niepodrabialnym emploi i nadaje SWOJE audycje PO SWOJEMU!
   Źyczę dalszych,niezliczonych Pastelowych. Pozdrawiam. Juliusz R.

   juliusz · 15.08.2017 14:40 · #

  24. Oprawienie Pastelowych piosenek w zdobne ramy muzyki barokowej to pomysł genialny! Przecież w swojej epoce to też były “hity“i przeboje nie tylko salonów isal koncertowych ale i zwykłych ludzi kochających muzykę. Jest Pan prekursorem nowego, atrakcyjnego formatu audycji muzycznej,mistrzowsko łączącym dawną i nową MUZYKĘ w piękną całość Brawo! Gratulacje! Źyczę Panu i słuchaczom jeszcze wielu, wielu Pastelowych. Z wielkim szacunkiem pozdrawiam.Roma J.

   roma · 22.08.2017 13:31 · #

  25. dziękuję,za wszystkie dotychczasowe wydania PP to cudowne audycje,ktore pozwalaja mi naprawde odetchnac od muzycznej tandety,i wyciszyc sie przy pieknej muzyce,dobrych tekstach i…niepowtarzalnej atmosferze jaka tylko pan potrafi stworzys SzP Krzysztofie…dziekuje za wszystkie dedykacje,nie zawiodlem sie jeszcze i zawsze spelnia pan moje prosby o konkretne piosenki…a za wczorajszego Dlugosza dziekuje wyjatkowo serdecznie…i czekam na kolejne audycje,z niepowtarzalnym:dzien dobry panstwu…DZIEN DOBRY PANSTWU:)

   sławek-annakus1 · 12.09.2017 15:19 · #

  26. Cykliczne audycje Krzysztofa Logina Tomaszewskiego: “Pastelowe piosenki”, to fenomen medialny, w czasach, w których wydawać by się mogło, zatraca się kultura żywego słowa. Jest w audycji tej słowo pięknych, autentycznych komentarzy radiowych, w których zawiera się bezpretensjonalnie przekazywana wiedza kulturowa: muzyczna, poetyckiej frazy.Jest głosowa intonacja kameralnego brzmienia niepowtarzalnego głosu autora audycji,jest,ten ,jedyny bliski naszym umysłom i sercom wybór nieśmiertelnych fraz muzycznych i słownych.Chopin, Mozart w kontekstach piosenek i pieśni, które pobrzmiewają i dzięki Panu Krzysztofowi pobrzmiewać będą jeszcze dlugo w naszej przestrzeni Ewa L. T.

   Lewandowska- Tarasiuk Ewa · 18.09.2017 16:08 · #

  27. własnie odsluchuje wczorajsza nocna audycję(22.09.2017) jak zwykle przepiekna muzyka i subtelny komentarz Prowadzącego.Dziekuję SzP Krzysztofie:)

   sławek-annakus1 · 22.09.2017 15:34 · #

  28. Audycje Pana Krzysztofa, to dziś swoisty medialny fenomen. Można w nim dostrzec kulturowy kanon lat minionych ,w którym zapisała się w słowach i dźwiękach nasza duchowa tożsamość. Ale nie jest to tylko zapis ducha tamtych lat, bo muzyczne dźwięki i słowne frazy- dzięki narratorowi tych audycji -pobrzmiewają w nas .Jak powiedziała wielka humanistka naszych czasów, Maria Janion: Ojczyzna to słowa obrazy i melodie. I tak się stało, słuchacze mogą odkrywać w sobie to, co łączy nas dzięki tym słowom i tej muzyce, które prezentuje Autor audycji. Forma przekazu,jej narracyjny artyzm w kontekście różnych stylów muzyczno-słownych zainspirował mnie, do włączenia pewnych jej fragmentów w akademicki kanon humanistyczny.Bo to właśnie, dzięki Autorowi audycji, staje się KANONEM naszego życia. Wielkie uznanie, jak zawsze dla RDC . Ewa LT

   Lewandowska- Tarasiuk Ewa · 28.09.2017 20:51 · #

  29. Dobry wieczór, Panie Krzysztofie. Bardzo lubię Pana audycję w radio RDC. Trafiłem
   na nią przypadkowo kiedy jeszcze była emitowana po audycji “Z innej planety” Łukasza Badowskiego. Czy mógłbym prosić o piosenkę “Gdzie są kwiaty z tamtych lat” – chyba Pani Sławy Przybylskiej z dedykacją dla moich rodziców. Jest dla mnie wyjątkowo “pastelowa”. Wszystkiego Najlepszego dla Pana… Piotr Badowski.

   Piotr B · 06.10.2017 09:59 · #

  30. Witam serdecznie…słucham Pana pastelowej audycji i jestem pod ogromnym wrażeniem – uwielbiam prezentowaną muzykę, która przywołuje cudowne wspomnienia z tamtych lat jak również działa wprost terapeutycznie.Dla mnie Pana audycja jest muzyczną perełką i świetnym umilaczem.Jestem z tych,co kochają słuchać prowadzącego – absolutny profesjonalizm…Z muzycznym pozdrowieniem i serdecznością ..Ania Oratowska

   Ania · 13.10.2017 20:29 · #

  31. Drogi Krzysztofie,
   pozwolisz kilka refleksji o Twej audycji “PP”. Kiedyś w Kołobrzegu ( przepraszam za porównanie)śpiewali, że kto zdobywał katedrę nauczył się modlić. Tu jest podobnie. Kto słucha “PP” może nauczyć się piękna, subtelności, kultury prowadzenia audycji. Chyba podwójną tragedią czasu obecnego jest to, że ta antybełkotowa audycja jest czymś wyjątkowym, zamiast być jedną z wielu. Podwójną dlatego, że słuchacze chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Lecz może z czasem…. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, ale jest odpowiedzialność za … zbiorowość. Pracuj proszę wytrwale na tym froncie walki o kulturę, wrażliwość, piękno.Wytrwałość bowiem jest zawsze nagradzana. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję. Jacek z Poznania

   Jacek Zalewski · 15.12.2017 13:27 · #

  32. Witaj Sz Krzysztofie, dziękuję za kolejną piekną audycję,słucham PP od początku i jestem z nią juz po raz 87…powiedziec ,ze to audycja inna niz wszystkie to slagan.Ja uwazam ,ze to fenomen w dzisiejszych komercyjnych czasach,wszod zagonoinych ludzi ,ktorych,gdybs znienacka zapytal o nazwisko ,to …nie zawsze je pamietaja.Naprawde tak jest!!moze przesadzam ,ale widzac jak swiat zmierza w przepasc ,to chyba niewiele sie myle.Kto ma dzis czas ,by posluchac siebie,własnie,SIEBIE!! prosze ,niech ta audycja bedzie zawsze,nie zniechcecaj się prosze ,ze malo sluchaczy moze,ze pozna pora(tu akurat prawda),ale nawet ,chocby zostalo nas kilku Twoich wiernych sluchaczy ,to warto.Po prostu piękno nie wymaga komercji,ono samo się obroni wlasnie tym ,ze jest pięknym pop prostu.Pozdrawiam serdecznie. Sławomir Kuśmierek-Bełchatów.

   sławek-annakus1 · 02.02.2018 16:23 · #

  33. Witam serdecznie
   Dziękuje za spełnienie życzeń (kolejny raz) a tym razem Atramentowa ………..może mogłabym spełnić Pana jakieś życzenie, bo dawanie jest o wiele przyjemniejsze niż przyjmowanie.
   Dziś było przecudnie chociaż jestem rocznikiem 1959 to dziś byłam na prywatkach.
   pozdrawiam
   wierna słuchaczka
   Hanka Z.

   hankaz · 09.02.2018 17:01 · #

  34. Krzysztofie jestem wdzięczna ,że przeslaleś dla mnie osobiście tą piosenkę. Zdaję sobie sprawę,że masz dużo fanek i fanów ,którym poświęcasz czas .Dlatego cieszę się,że jesteś dla mnie tak mily.iż zadaleś trud aby do mnie przeslać wiadomość. Chętnie napisalabym do Ciebie dluższy list ale nie wiem czy masz na tyle czasu aby czytać listy od znajomych wirtualnych. Ale jeżeli zgodzisz sie to napiszę. Będzie troche o Twojej książce , o życiu i trochę o mnie…Może coś Ciebie zainspiruje do napisania kolejnej piosenki? Jesteś wspanialym czlowiekiem. Ważne w zyciu są również okruchy życzliwości .Ty dajesz takie perelki do ręki. Parę cieplych slów , jedna dobra rada i widzę,że nie ma co użalać sie nad sobą. Raz jeszcze dziękuję Krzysztofie …. Krystianka

   Krystianka · 09.02.2018 17:03 · #

  35. Krzysztofie, Twoja audycja PP jest wspaniała. Z utęsknieniem czekam na każdą. Pozdrawiam serdecznie Marek

   Marek · 05.05.2018 02:24 · #

  36. Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za piękną muzyką w czwartkowe wieczory (oby znalazly się w ramówce wczesniej). Dialog ze słuchaczami i dyskretne, ze smakiem robione komentarze to jej atut. A poza muzyką… anegdoty ze swiata muzyki… i robi się jeszcze ciekawiej! Pozdrawiam Robert.

   Robert K. · 20.09.2018 15:56 · #

  37. Wlielkie dzięki Krzysztofie za dedykację. Podobnie jak Ty jestem wielkim fanem Cohena.Kilka lat temu przeczytałem jego biografę i wiem że oprócz wielkiego talentu który pozwolił mu stworzyć tak piękne dzieła, był jeszcze bardzo dobrym człowiekiem.Zadziwiające dla mnie jest to jak niektóre fakty w jego życiu zdarzyły się również w moim. Obaj przez dłuższy czas mieszkaliśmy w Grecji: Cohen na Hydrze ( tam poznał Marianne) ja na Krecie też nieszczęśliwie zakochany w Mari ( Kretenka). Straciliśmy też duże pieniądze przez nieuczciwych ludzi z naszego otoczenia. Charakteryzował nas ten sam znak zodiaku ( Panna)
   Twoja twórczość też jest piękna. Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem ( Już nie ma dzikich plaż) chyba w 1985 i do dzisiaj ta piosenka ma ten sam nostalgiczny smak
   Z potrzeby duszy i serca w starych butach Van Goga jeszcze raz wędruję po pustych plażach Juraty. Jesień w Komańczy i Hotel na Roztaju w Kazimierzu Dolnym zazdrosnym okiem patrzą…
   A December w Mississauga też? Wrócę . Zawsze możesz powrócić po miłość jak wiatr halny , po zapach kobiety… Czeka na nas świat i ta dziewczyna z miejscówkami z którą tak smakuje nocne Martini i wino z dzikiej róży….
   Marek

   Marek · 24.11.2018 16:09 · #

  38. Panie Krzysztofie,
   Wczoraj było zaskoczenie, łzy i refleksja. Pięknie przestawiona historia, niesamowity utwór i mądrość życiowa dająca wiele do myślenia…
   Bardzo dziękuję za ten piękną audycję i za ten czas dla nas…razem – jak dawniej – chociaż jeszcze przez chwilę.

   MonikaW. · 03.12.2018 17:17 · #

  39. Osłuchałem jeszcze raz Zapach kobiety w tej wolnej wersji i b. mi się podobał. Rzekłbym że brzmi ona wstrząsająco i potwierdza jak znakomitym wokalistą jest F. A. Być może dobrze zrobiłeś dając nam poznać najpierw tę którą grasz od początku by odczuć to co ja teraz… Dlatego też proszę o dedykacją od Marka dla Moniki tej pierwszej wersji i być może też będzie miała podobne odczucie.
   Szacunek…
   Marek

   Marek · 09.12.2018 16:47 · #

  Textile - pomoc


  /